Panský pivovar Telč

Řemeslný pivovar

Regionální pivo z Telče

Panský pivovar Telč, který je součástí revitalizovaného areálu hospodářského dvora byl založen na podzim roku 2019. Tento minipivovar přináší zpět do Telče poctivé řemeslo, které se zde provozovalo již od 16. století.
 
Piva z Panského pivovaru jsou vařena sládkem Marcelem Hofmanem, předním matadorem českého pivovarnictví. Nabízíme tři světlé ležáky různých stupňovitostí, a to svěží Nádeník 10°, řízný Holomek 11° a signifikantní Hofmistr 12°. K tomu přidáváme charakterní svrchně kvašený speciál - 13° IPA Klíčník.

Marcel Hofman je sládek s mnohaletými zkušenostmi a bohatým zázemím. Odchován byl starými mistry pivovarnickými a učil se v legendárním Budějovickém Budvaru a Třeboňském Regentu. V minulosti pomáhal rozjet již pět minipivovarů a dokonce vedl jeden na Sibiři. A právě tuto zkušenost a vášeň pro řemeslo přináší do Panského pivovaru Telč, kde se chce v budoucnu zaměřit i na výrobu dalších skvělých pivních speciálů. Přijďte ochutnat piva, která jsou vyráběna s láskou a vášní v historickém a kouzelném městě Telč.

Piva

Telčský NÁDENÍK 10°

Telčský NÁDENÍK uspokojí osvěžující chmelovou chutí a příjemnou střední hořkostí. Díky nižšímu obsahu alkoholu je pivo jako stvořené pro uhašení žízně v horkých letních dnech.

 

Telčský HOLOMEK 11°

Telčský HOLOMEK je středně prokvašené pivo s jemně hořkým chmelovým nádechem, který ocení nejen pivní znalci. Má harmonickou chuť blížící se pivu silnějšímu, ale s nižším obsahem alkoholu.

 

Telčský ŠAFÁŘ 11,5°

Melanoidní slad je vyroben z kvalitního jarního ječmene. Tento slad přidá našemu pivu vysokou sladovost, plnost a načervenalou barvu. Aromatický profil chmele Kazbek je podobný ŽPČ – žateckému poloranému červeňákovi, ale intenzivnější. Často má dominantní citrusovou stopu, popisovanou jako pikantní citron nebo grapefruit. Podkladové bylinné a zemité tóny meduňky a máty dodávají Kazbeku ušlechtilý chmelový charakter. Chmel přidává čistou hořkost v pivu projeví květinové a ovocné tóny.

 

Telčský HOFMISTR 12°

Telčský HOFMISTR je poctivé české pivo – vznešené a hrdé. V jeho chuti a vůni je cítit příjemná, středně intenzivní hořkost žateckého poloraného červeňáku. Po napití se vyznačuje nasládlou chutí zbytkových sacharidů sladu s kvasnicovým akcentem a jemným dozníváním hořkosti. Profiluje se vyšší střední plností, středním řízem a bohatou pěnou. Hofmistr je vlajkovou lodí Panského pivovaru.

 

Telčský KLÍČNÍK 13°– IPA

Telčský KLÍČNÍK je svrchně kvašený speciál s jedinečným charakterem. Americký chmel vytváří zajímavé aroma a přináší náznaky chutí a vůní Karibiku a exotického ovoce. IPA je výrazně nachmelená, chuťově specifická a vyznačuje se vyšším obsahem alkoholu.

Prodej piva

pondělí až neděle 9:00–17:00

Prodej piva všech druhů probíhá na Turistickém informačním centru Panského dvora Telč. V prodeji máme mimo piva i všechny tipy půllitrů a třetinek Panského pivního skla včetně keramický podtácků. Jednotná cena je 100 Kč/ ks.

Budete-li chtít jakýkoliv z našich soudků nebo doplnit svůj pětilitrový soudek, tak volejte před vaší návštěvou na telefon ☎ 778 441 661, abychom Vám jej stihli nachystat k odběru (objednávka je možná pouze v pracovní dny, vyzvednout můžete i o víkendu.).

Prohlídka pivovaru

Když budete chtít, provedeme vás naším Panským pivovarem. Prohlídka trvá od 45 minut do jedné hodiny (v závislosti na vašich otázkách a toho, jak moc se budete chtít ponořit do tajů starého řemesla). 

Maximální kapacita: 15 osob

Prohlídka je vždy možná po předchozí domluvě, nejlépe více než 1 den

Prohlídky provozujeme pouze v pracovní dny

V ceně je vždy zahrnuta ochutnávka piv, která je součástí prohlídky a prohloubí Váš zážitek!

Rezervace 

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our LinkedInVisit our YouTube channel
envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram